Rodzinna firma

Jesteśmy firmą rodzinną, w której w gotowanie wkładamy nie tylko wiedzę i technikę, ale przede wszystkim nasze serca i kreatywność. Kuchnia to nasz drugi dom, a zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze.

Wszystko zaczęło się w latach 90’, kiedy Cezary Zakrzewski z pasji do gotowania założył firmę ZAKR. Tam rozpoczął swoją przygodę z kuchnią i … wciągnął w nią nas wszystkich. Niedługo później dołączyła do niego Elajego żona i głos rozsądku – a wiele lat później na scenę ze swoimi pomysłami wkroczyliśmy my, syn Marcin i jego żona Magda.

Żadne z nas nie miało wcześniej do czynienia z gastronomią – oprócz konsumpcji oczywiście. Ja byłem kierownikiem w serwisie technicznym Canona, Magda PR-owcem w korporacji. Ale oboje wiedzieliśmy, że nie jest to coś, co chcielibyśmy robić do końca życia i najwyższy czas spróbować czegoś nowego”. Tak powstała firma MEJTS, założona przez Marcina.

W 2017 r. otrzymaliśmy szansę poprowadzenia bufetu w LO im. Jana Zamoyskiego. Wtedy w naszych głowach i sercach narodziło się Okienko – miejsce dla młodzieży. Tworząc je szukaliśmy wszystkiego, czego sami potrzebowaliśmy będąc uczniami. Z drugiej strony mieliśmy świadomość tego, jak bardzo świat młodzieży zmienił się od kiedy sami byliśmy licealistami.

Dlaczego Okienko?
„Pamiętam, jak siedzieliśmy na korytarzach mając okienko w lekcjach. Nie było co ze sobą zrobić, nie wspominając o zjedzeniu czegokolwiek, bo stołówka i sklepik działały tylko w czasie przerwy. Wtedy pomyśleliśmy – zróbmy miejsce, w którym młodzież chciałaby spędzać czas nie myśląc, że jest w szkole” – mówi Marcin.

Tak powstało pierwsze Okienko. Dwa lata później otworzyliśmy kolejne – w LO im. Mikołaja Reja. Od tego czasu co roku przybywało nam po jednym. Każde kolejne wnętrze dostosowywaliśmy tak, aby młodzież lubiła spędzać w nim czas. Ale żeby przede wszystkim znalazła tam produkty, do jakich jest przyzwyczajona w warszawskich kawiarniach i bistrach, tylko za bardziej przystępną cenę.


Naszym priorytetem jest jakość produktów. Wszystko przygotowujemy sami i to pozwala nam kontrolować ją na każdym etapie. Menu jest urozmaicone i każdy może znaleźć w nim coś dla siebie: od klasycznych kanapek, przez sałatki, desery, smoothie, po dań na ciepło jak panini, pity czy wrapy. Znajdzie się również coś dla wielbicieli klasycznych zapiekanek czy hot dogów, ale w wypasionej wersji” – dodaje Magda.


I tak dotarliśmy do ośmiu Okienek i mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec! Cały czas się rozwijamy, wsłuchujemy w potrzeby naszych klientów. Zmieniamy menu, wprowadzamy nowości. Więc jeśli chcesz niebanalnego miejsca w szkole, w którym nie tylko dobrze zjesz, ale też miło spędzisz czas, to Zapraszamy do Okienka!

Scroll to Top